Z roku na rok obecność ojczystego meblarskiego producenta na europejskim rynku odczuwalnie rośnie. Wysoki popyt na meble z naturalnych materiałów pobudza przedstawicielów ukraińskiego biznesu obróbki drewna aktywnie posuwać własną produkcję w krajach UE. Jednym z kluczowych eksporterów mebli z naturalnego drzewa jest zakarpacka meblarska fabryka Krokwood, co zrealizuje własną produkcję przez on-line-platformę krokwood.de.

Założyciel i dyrektor generalny kompanii Jurij Gryga opowiedział, jak przedsiębiorstwu udało się wyjść na rynek UE i dobrze oswoić się tam za stosunkowo krótki odcinek czasu. Meblarska fabryka Krokwood - ojczysty producent i eksporter mebli z masywu drzewa, produkcyjne potęgi którego znajdują się w zakarpackim miasteczku Swaliawa. Przedsiębiorstwo specjalizuje się na zrobieniu drewnianych łóżek kuchennych i biurek, sklepików, krzeseł i szafek.

Produkcja kompanii jest przedstawiona jak na ukraińskim rynku, tak i w Niemczach, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Austrii i we Włoszech.