W 2022 roku "Astarta" rozpoczyna realizację proektu z budownictwa największego w Ukrainie składu bez tary przechowywania cukru, ogólną pojemnością 60 tys. ton, na "Narkewickiej cukrowej fabryce". Zaplanowane inwestycje w rozmiarze $14, 6 mln.

O tym zawiadamia służba prasowa kompanii. "W trakcie budownictwa będą wprowadzone unikalne dla Ukrainy technologiczne rozwiązania, żeby stworzyć optymalne warunki dla trwałego przechowywania cukru i zachowania jego pierwotnej jakości. W szczególności, proektem, który opracowują niemieckie projektanci, przewidziano progresywną konstrukcję płyty kiszonki, co pozwoli istotnie zmniejszyć reszty cukru po wyładunku pojemności", - chodzi w zawiadomieniu. Zauważymy, że wprowadzenie do eksploatacji obiektu jest zaplanowane na lipiec 2023 roku.

"W Europie takiego rodzaju składy - zwyczajna rzecz, lecz w Ukrainie takich magazynowych pomieszczeni dla przechowywania cukru za mało. Toż "Astrata", jak socjalnie odpowiedzialna kompania, co orientuje się na maksymalną obronę interesów swoich konsumentów i w celu zabezpieczenia spożywczego bezpieczeństwa w Ukrainie, inwestuje znaczne koszty w rozwój cukrowej branży", - opowiada Wiaczesław Użwa, dyrektor departamentu cukrownictwa "Astarty".

Według jego słów, obecność takiego składu da możliwość również optymizować logistyczne koszty, podtrzymywać wysoką jakość wyprodukowanej kompanią produkcję i realizować ją w alternatywnej tarze.