Grupa ATLAS już po raz trzeci z rzędu została uhonorowana tytułem Lidera Filantropii. W 2013 r. największy Polski producent chemii budowlanej przeznaczył na cele dobroczynne ponad 5% dochodów - najwięcej spośród polskich przedsiębiorstw.

Grupa ATLAS już po raz trzeci z rzędu okazała się najbardziej hojnym polskim przedsiębiorstwem w kategorii „firma, która w minionym roku na cele społeczne przekazała największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem”. O przewadze ATLAS świadczy fakt, że dla 10-ciu najlepszych polskich przedsiębiorstw w tej kategorii, średni procent dochodów przeznaczanych w roku 2013 na cele społeczne wyniósł 1,86%, podczas, gdy w przypadku Grupy ATLAS odsetek ten wyniósł aż 5,06%.

Grupa ATLAS od zawsze przykładała ogromną wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu. W 1996 r. firma założyła Fundację Dobroczynności ATLAS, której celem jest wsparcie finansowe osób potrzebujących – najczęściej przewlekle chorych, którzy nie są w stanie samodzielnie finansować leczenia.
W trakcie swojej działalności Fundacja przekazała na działania pomocowe prawie 58 mln zł.

http://www.atlas.com.pl/pl/news/pokaz/1509/Grupa_ATLAS_Liderem_Filantropii_2014/1335