×

Zamawianie miejsc docelowych TIUS.PL

 
Rejestracja firmy
 

Plastic is Fantastic! Sukces Polski na Biennale w Wenecji

Plastic is Fantastic! Sukces Polski na Biennale w Wenecji

Zakończyła się 6. edycja Międzynarodowego Karnawału Dzieci i Młodzieży w ramach Biennale w Wenecji. W imponującym weneckim Arsenale Polska zaprezentowała projekt „Plastic is Fantastic! Laboratorium 3R - Recycle, Reused, Reduce": wystawę oraz warsztaty, podczas których można było zrobić samemu różne przedmioty z materiałów z recyklingu, na przykład igloo.

Międzynarodowy Karnawał Dzieci i Młodzieży (Carnevale dei ragazzi della Biennale di Venezia/International Kids' Carnival Venice Biennale) jest imprezą dedykowaną publiczności złożonej głównie z dzieci, młodzieży szkolnej, rodzin, ale także turystów, zarówno włoskich, jak i zagranicznych. Polska bierze udział w dziecięcym karnawale po raz drugi. W 2011 roku zaprezentowała wystawę „Dziecinada – polski design dla dzieci".

Polską wystawę w czasie 10 dni trwania imprezy odwiedziło 20 tysięcy gości, a w warsztatach organizowanych w ramach polskiej wystawy wzięło udział ponad 300 dzieci.

Tegoroczne wydanie Karnawału, które odbyło się w dniach 7-17 luty, poświęcone było muzyce.

Na polskiej wystawie przygotowanej przez projektanta Tomka Wójcika, zajmującego się od wielu lat art designem, znalazły się zatem również instrumenty muzyczne wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, ale także świecące przedmioty, plastikowe fotele wykonane z korków od butelek czy igloo.

Dzięki oryginalnej koncepcji (obiekty świecące, fotele i instrumenty muzyczne, wykonane z plastikowych materiałów, pochodzących z recyclingu) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i profesjonalistów odwiedzających Biennale.

http://rzym.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/plastic_is_fantastic__sukces_polski_na_biennale_w_wenecji?printMode=true

Napisz do autora Zamówić dzwonek
 
Przez News: http://about.tius.pl/
  • +38 (067) 36138XX

Tagi:

law law

Komentarze (Komentarze mogą wnosić tylko zarejestrowani użytkownicy. )

 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

Jesteście pewne, że chcecie zawiadomić administrację portalu o tym, że użytkownik narusza zasady komentowanie i rozmieszczenie kontentu?


Zawiadomić

Skasować
 
 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

 
 
 
Napisać zawiadomienia
Wybierzcie formę zwrócenia :
 
 
 
Zamówić dzwonek
person
phone
email
record_voice_over
create